Jedzenie poprzez palenie

Created at: 2020-04-08 03:52:06

Odżywianie się, a więc zaczynam od podstawy podstaw, czyli rzeczy najważniejszych - bazowych, a ciągle niepoznanych w pełni i dla większości nowych.

Czym wedle encyklopedii "Wikipedia" jest odżywianie ?

Odżywianieproces życiowy polegający na pozyskiwaniu przez organizm ze środowiska pokarmu (a dokładniej zawartych w nim składników odżywczych). W zależności od formy, w jakiej uzyskiwane są składniki budulcowe, elektrony oraz energia wyróżnia się różne strategie metaboliczne (przede wszystkim: samożywność lub cudzożywność).

W zależności od zróżnicowania przyjmowanych związków organicznych można mówić o:

W zależności od ilości zapotrzebowania na dany pierwiastek w pokarmie wyróżnia się:

Składniki odżywcze dostarczane w niewłaściwych proporcjach prowadzą do otyłości. Zaburzenia trawienia lub wchłaniania powodują niedożywienie prowadzące do niedowagi. Schorzenia te mogą być spowodowane zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego.

U zwierząt, w toku ewolucji, wykształciły się struktury umożliwiające sprawne odżywianie – układ pokarmowy.

Jestem heretykiem ? Taaak, dopóki moja "teoria" nie spowrzechnieje jakoby prawda codzienna to jestem Heretykiem w płci żeńskiej, a moje imię to Monika Małgorzata.

Definicja słowa Heretyk (nie mylimy, proszę z heteryk :))
Wedle : "Wielki słownik ortograficzny PWN" heretyk -ykiem; -ycy, -yków

heretyk  «człowiek głoszący śmiałe poglądy, sprzeczne z powszechną opinią»

Nieświadome przebywanie w pokarmie

Moje stanowisko wygląda tak : Najbardziej podstawowym i najpotrzebniejszym do zycia pokarmem są :  Powietrze, które zawiera tlen, a ten jest pierwszym z podstawowych jedzeń , następnie woda H20 czyli moi mili wodór i znowu tlen... oraz trzeci pokarm do życia niezbędny - słońce, energia z naszej gwiazdy , centralnej gwiazdy dookoła której jakoby krążymy Więc :